Як прибрати жир з живота: «біблія» плоского схуднення

Как убрать жир с живота: «библия» плоского похудения | Стройняшечка - сайт о похудении

У телевізійному ефірі черговий випуск «магазину на дивані», в якому красуня з запаморочливим тілом дає рекомендації по застосуванню нового чудо-тренажер для схуднення. Якщо вірити изрекаемым слоганам, достатньо заплатити гроші, щоб дивовижний винахід, немов по чарівництву, знищило пивний живіт або «фартух», що залишився після вагітності. Природно, без всяких додаткових зусиль з боку бажає схуднути.

Сила реклами шалено велика. Рік за роком довірливі простаки вносять свій внесок у збагачення виробників, що створюють міфи про те, як прибрати жир з живота за п’ять хвилин. Але в кращому випадку чергова чарівна паличка опиниться просто марною, в гіршому – принесе істотну шкоду. Досить згадати білизна з ефектом сауни, яке здатне викликати запалення в області малого тазу, порушення кровопостачання і проблеми з сечовипусканням.

Зміст
 • Тренування м’язів кора – короткий шлях до спалювання жиру на животі
 • Вправи, що допомагають прибрати живіт і накачати «шашечки»
 • Як прибрати жир з живота за допомогою рушники за методом Фукуцудзи?
 • Дієта для схуднення, або Постулати харчування
 • П’ємо – і «плавим» жир
 • Як прибрати живіт за допомогою чищення кишечника?
 • Домашні процедури проти жирових відкладень
 • Як радять блогери прибирати жир в області живота?

Можна домогтися набагато більшого, якщо просто встати перед дзеркалом, поглянути на відображення і чесно визнати: зайві кілограми і сантиметри з’явилися зовсім не за день чи місяць. У цю «скарбничку» давно падають зайві калорії, пристрасть до фаст-фуду, недолік звичайного руху, стреси і шкідливі звички. Щоб переломити ситуацію, слід почати рухатися у зворотний бік, але бути готовим до того, що результат буде помітний зовсім не відразу.

Тренування м’язів кора – короткий шлях до спалювання жиру на животі

Професіонали запевняють, що найбільш ефективними вправами, за допомогою яких можна привести фігуру в «презентабельний вигляд, є спеціальні тренування м’язів кора. Але мало хто з людей, далеких від світу спорту, знає, що це таке.

Для довідки! М’язи кора – це той самий каркас, який оточує хребет, фіксує і підтримує його (а заодно – внутрішні органи), забезпечує належну поставу і робить можливим процес прямоходіння в принципі. Нерозвиненість або атрофія м’язів кора – прямий шлях до обвислому живота і в’ялим сідницях, сутулій спині і сколіозу. Як наслідок – регулярні болі в попереку, «крива» фігура, порушення в роботі сечостатевої системи і травлення, для жінок – неможливість виносити дитину.

Щоб помітно підкачатися і привести м’язи в тонус, можна використовувати кілька простих вправ:

Планка

Виконується з положення лежачи на животі, упор на передпліччя (від кистей до ліктів) і пальці ніг. Напружили прес, підібрали сідниці і підняли таз так, щоб тіло витягнулося в рівну лінію над підлогою. Зафіксувалися і зазнали, скільки вийде. Лягли, розслабилися, секунду відпочили – і повторили 2-3 рази.

Как убрать жир с живота: «библия» плоского похудения | Стройняшечка - сайт о похудении

Бічна планка

Вкладаємося на правий бік, права рука зігнута, лежить на підлозі від кисті до ліктя. Піднімаємо верхню частину тулуба так, щоб плече було під кутом в 90 градусів до надпліччя. Ноги разом, щільно притиснуті один до одного, упор на п’яту і бічну частину правої стопи.

Повільно піднімаємо область тазу, відриваючи все тіло від підлоги, щоб воно теж витягнулася в струнку – ідеально рівно, без кутів і прогинів. Тримаємо, скільки це можливо. Опускаємося, відпочиваємо, перевертаємося на лівий бік – і повторюємо вправу з упором на ліву руку. Виконати 2-3 підходу.

Как убрать жир с живота: «библия» плоского похудения | Стройняшечка - сайт о похудении

Місток

Виконується з положення «лежачи на спині». Руки при цьому прибираються за голову, стопи притиснуті до підлоги, ноги зігнуті в колінах і максимально підтягнуті до попереку. Напружуючи м’язи, відриваємо сідниці від підлоги, піднімаємо тазову область і спину вгору, щоб від плечей до колін тіло витягнулося в рівну лінію. Згодом вправу можна ускладнити, утримуючи себе в упорі не на дві ноги, а на одну, але це варто практикувати тільки після того, як базовий варіант вже не викликає болісного напруження у м’язах.

Как убрать жир с живота: «библия» плоского похудения | Стройняшечка - сайт о похудении

Насос

Спробуйте максимально втягнути живіт – так, щоб м’язи застогнали і занили, потримайте їх у цьому положенні, а потім розслабте. І так раз за разом, поки є сили. При регулярному виконанні не тільки зміцните прес, але і приведете в тонус м’язи піхви – дуже корисно для інтимних відносин. Аналогічним чином підкачуються сідниці.

Приклади вправ можна подивитися на відео. При уявній легкості така «гімнастика» вимагає маси зусиль, але по мірі зміцнення м’язів кора всі елементи будуть виходити набагато краще.

Вправи, що допомагають прибрати живіт і накачати «шашечки»

Нам знадобиться килимок, щоб не лежати на голій підлозі, бажання, завзятість і близько 15 хвилин в день – більше часу приділяти виключно пресу фахівці не радять, щоб не нашкодити здоров’ю.

Цікаво, що ніяких нових вправ в цьому розділі не буде – всі вони добре знайомі ще з шкільних занять фізкультурою. Загалом, нічого революційного, але при регулярному виконанні здатні допомогти накачати прес і прибрати жир в домашніх умовах.

Для початку просто згадайте вправи з положення «лежачи на спині, руки за голову, ноги разом».

 • Не відриваючи ноги від підлоги, піднімаємо верхню частину тулуба і приймають положення «сидячи», а потім плавно повертаємося назад.
 • Спину тримаємо притиснутою до коврику, а ідеально прямі ноги піднімаємо в прямий кут до підлоги – і опускаємо назад. Бажано – плавно, не поспішаючи.
 • Не відриваючи від підлоги лопатки, піднімаємо обидві ноги на 15-20 см і починаємо виконувати перехресні махи, щоб то одна, то інша стопа була зверху. Після десятка махов можна відпочити і повторити сет ще раз.
 • Піднімаємо обидві ноги вгору і тягнемо їх на себе, так, щоб торкнутися носочками підлоги за головою.
 • Піднімаємо вгору не тільки ноги, але і область тазу – стоїмо тільки на лопатках. Намагаємося ідеально випрямити тулуб, після чого починаємо імітувати рухи при їзді на велосипеді – крутимо педалі, утримуючи рівновагу за рахунок напруги м’язів живота і сідниць.
Читайте також:  На скільки можна схуднути, якщо кожен день бігати?

Виконати по 5-10 підходів.

Важливими і досить результативними є вправи, що тренують поперечні м’язи живота. До них бажано переходити, коли прес хоча б трохи зміцнів і вийшов зі стану «желе». Приклад тренування можна подивитися на відео.

Як прибрати жир з живота за допомогою рушники за методом Фукуцудзи?

Скільки фахівців – стільки і рекомендацій. Деякі добре відомі, інші стали популярні не так давно, але вже придбали гарячих шанувальників. Лікар з Японії пропонує використовувати спеціальний валик з рушника, щоб привести в тонус м’язи спини – а попутно зробити живіт плоским. Хоча останній ефект швидше побічний, адже спочатку східний ескулап про нього навіть не замислювався, рекомендуючи свій метод людям з проблемами опорно-рухового апарату.

Суть в тому, щоб деякий час просто лежати на твердій поверхні, підсунувши під поперек рушник, скручений в рулон. Рушник слід взяти велике, банне, туго згорнути і перев’язати шпагатом або ниткою. Повільно опуститися на спину, акуратно притримуючи валик – він повинен розташовуватися під попереком точно навпроти пупка на животі, цей момент є принципово важливим! Потім розсунути ноги на 30-40 сантиметрів, але розвернути стопи назустріч один одному, щоб вони стикалися великими пальцями.

Підняти прямі руки, завести їх за голову і покласти на поверхню долонями вниз великі пальці дивляться в різні сторони, а мізинці з’єднуються. Тепер в цій позі належить домогтися розслаблення м’язів (що вкрай складно – незручно, боляче) і пролежати рівно п’ять хвилин. Вийде не у всіх і не відразу, тому починати можна з хвилини-двох. Головне, вставати потім акуратно, з перекату на бік – в іншому випадку і до травми недалеко.

Таке дивовижне вправу потрібно для розтяжки – але не м’язової, тягнеться весь торс, включаючи хребет. Так що якщо пощастить, вийде не тільки схуднути, але і підрости на сантиметр-другий. Зсуваючи валик вище в сторону ребер, можна «намалювати» більш рельєфну талію, а підклавши його під лопатки – збільшити груди.

Правда, такий оригінальний спосіб моделювання фігури викликає сумніви у вітчизняних медиків. Якщо є проблеми з хребтом, перед його застосуванням краще все-таки проконсультуватися з ортопедом.

Дієта для схуднення, або Постулати харчування

Щодня ми споживаємо певну порцію жирів, вуглеводів і білків. Вони всі потрібні нам в тій чи іншій мірі, головне – дотримати баланс і не перетворювати користь на шкоду. Але для чого ж організму дані речовини?

№1. Жири

Жири (не лякаємося цього слова!) категорично необхідні для нормальної життєдіяльності кожної клітини – без них «цеглинки» нашого організму почнуть гинути. Порушиться процес перетравлення їжі. Перестануть засвоюватися вітаміни і різні мінерали. Загалом, без жирів навіть на строгій дієті – нікуди.

Как убрать жир с живота: «библия» плоского похудения | Стройняшечка - сайт о похуденииАле! Жири (точніше, одержувані з ними жирні кислоти) бувають різними. Людині вкрай необхідні ненасичені, ті, що містяться, наприклад, в оливковій олії або рибі. Зате їх синтетичні аналоги (зразок маргарину) та інші натуральні, насичені жири (які містяться в свинячому м’ясі і салі, вершках, сметані або вершковому маслі) повільно вбивають судини, провокують розвиток серцевих хвороб і ожиріння. Щоб запустити процес схуднення, що з цими продуктами доведеться попрощатися.

№2. Білки

Білки – будівельний матеріал для м’язів. Якщо раптом обмежити їх надходження в організм, можна заробити масу проблем. Особливо, якщо людина прагне до схуднення і намагається знизити калорійність харчування. Як не дивно, але наше тіло буде до останнього чіплятися за свій відкладений запас – ті самі жирові відкладення, а тим часом почне спалювати саме м’язову масу.

Чим це загрожує? Букетом серйозних захворювань і порушенням обмінних процесів. У результаті через якийсь час вага може піти в гору навіть на «пташиному раціоні», плюс з’являться проблеми з шкірою, волоссям, травленням, загальним тонусом – загалом, ні краси, ні здоров’я, а жир на місці.

Тому дієтологи наполягають: роблячи спроби схуднути, не зменшуйте, а збільшуйте частку білків у раціоні.

Для більшості людей білок асоціюється з м’ясом, але зовсім не варто його поглинати кілограмами – так і до проблем з суглобами недалеко. Від жирних сортів при схудненні краще відмовитися взагалі, прибрати з раціону качку, свинину і баранину, повністю забути про ковбаси, сосиски і шпик. Зате можна налягати на варені яйця, індичку і морепродукти, їсти відварну курку, рибу на пару, бобові та страви з соєвого м’яса.

№3. Вуглеводи

Вуглеводи – ось той самий ворог, який спотворює наше тіло потворними складками. Здавалося б, викреслити подібні продукти з меню і назавжди про них забути. А не вийде! Тому що саме ці «шкідники» живлять мозок, дарують організму сили, бадьорість, енергію.

Але! Вуглеводи вуглеводів ворожнечу. Є серед них швидкі – вони засвоюються моментом і призводять до перетворення надлишків енергії в запаси жиру. І є – повільні, ті, що потихеньку працюють на користь організму і при помірному поглинання схудненню зовсім не заважають. До перших, які слід обмежити або виключити, відносяться всілякі солодощі (і мед в тому числі!), продукти з білої пшеничної муки, будь-яка випічка, солодкі води і соки.

Дозволені і необхідні вуглеводи – це гречка та вівсянка, овочі і більшість фруктів, бурий рис, темний хліб з висівками. Так що тарілка «Геркулеса» на сніданок або тост на оливковій олії з шматочком курочки будуть тільки на користь.

Якщо підійти до складання раціону з належною увагою, обмежувати себе в кількості їжі практично не потрібно. А розумна «приправа» у вигляді адекватного збільшення фізичних навантажень допоможе процесу йти швидше.

Харчування ДО і ПІСЛЯ тренування – важливо?

Как убрать жир с живота: «библия» плоского похудения | Стройняшечка - сайт о похуденииІноді можна почути, що після спортивного тренування не можна їсти – мовляв, тільки спалили жир, і тут же знову кидаємо що-то в «топку». В реальності – з точністю до навпаки. Професіонали-бодібілдери відмінно можуть просвітити на цей рахунок, вони-то знають, як важливо вчасно «закрити» вуглеводно-білкова (інакше кажучи – анаболічну) вікно.

Все, з’їдене протягом півгодини після високої фізичної навантаження в тренажерному залі, трансформується в чисту енергію і піде саме на відновлення її витрачених резервів. Ні одна калорія не ляже в «жирової запасник». Правда, розміри «вікна» окремі джерела вказують різні – від двадцяти хвилин до двох годин.

Читайте також:  Як прибрати жир з рук: «плавка» зайвих сантиметрів

Професіонали для швидкого і стовідсоткового результату використовують спеціальні коктейлі – вони заповнюють енергетичний дефіцит і сприяють нарощуванню м’язової маси. А як правильно харчуватися починаючому спортсмену?

1) По-перше, займатися на голодний шлунок не можна – якою б не була тренування, скільки б вона не починалася. Попередньо необхідно «завести» обмінні процеси. Краще всього за півгодини до цього з’їсти тарілку мюслі – це ті самі вуглеводи, які потрібні «для розгону».

2) Якщо похід у спортзал відбувся десь у перерві між сніданком і обідом (обідом і вечерею), важливо підрахувати, скільки часу пройшло з останнього прийому їжі. Більше трьох годин? Тоді краще влаштувати собі маленьке додатковий перекус – саме вуглеводний, заодно випити чаю або кави. Лише в цьому випадку вийде змусити обмінні процеси заробити.

3) Після тренування, щоб привести себе в норму, достатньо взяти трохи швидких вуглеводів, наприклад, випити склянку соку, з’їсти який-небудь солодкий фрукт. Інакше обмінні процеси знову «заснуть». Протягом години після цього потрібно повноцінний прийом їжі – сніданок, обід, вечеря. Тут вже краще всього закусити білками – шматком м’яса або риби (якщо до сну далеко – з гарніром з каші), омлетом з овочами або сиром.

Існує суворе правило: після аеробних навантажень потрібно спожити більше вуглеводів (близько 60%), після силових – стільки ж білків, а вуглеводів – в межах 40%. Але головне в цей момент повністю відмовитися від жирів – вони після спортивних вправ категорично заборонені! Також буде заборонено кофеїн – у вигляді міцного чаю або кави.

П’ємо – і «плавим» жир

Нам кажуть, що зайві сантиметри на талії (і не тільки) можуть бути викликані набряками – ця вода, яка затримується в організмі. Висновок, який напрошується тут же: треба менше пити. А от нічого подібного! Бо ключове слово не «рідина», а «затримка». Вона може бути викликана багатьма причинами – від прихованих захворювань до неправильного харчування. Любителі солоного-смаженого-копченого неминуче будуть набрякати, навіть якщо скоротять питво до мінімуму. При цьому вони мають шанс підірвати своє здоров’я на корені.

Чим більше рідини – тим краще промивається наша печінка, той самий орган, який відповідає за переробку жирів. З кожним новим склянкою вимиваються токсини і шлаки з кишечника, він починає працювати активніше. Приходять в норму всі обмінні процеси, стихає «звірячий» апетит. Не випадково дієтологи завжди радили випити кухоль звичайної мінералки без газу за півгодини перед обідом.

Існують особливі «водні дієти» – наприклад, «метод трьох склянок». Він полягає в тому, щоб на перший сніданок влити в себе близько 750 мл «акви». Природно, частинами, у міру посилення голоду. І тільки після цієї порції приступати до сніданку.

Увага! Дуже важливий момент – якість води. Вона повинна бути абсолютно чистою – бутильованої або пропущеної через спеціальний фільтр. А ось чаї, кави або соки в такій якості не підходять – це вже їжа, прийом якої підпорядковується загальним рекомендаціям з дієтичного харчування.

Але як зрозуміти, чи достатньо ми п’ємо, чи вистачає печінки та кишечнику необхідної рідини? Зверніть увагу на те, як ходите в туалет. З’явилися запори, а сеча набула колір заварки? Це ваш організм кричать, що води йому недостатньо!

Как убрать жир с живота: «библия» плоского похудения | Стройняшечка - сайт о похудении

Як прибрати живіт за допомогою чищення кишечника?

В процесі життєдіяльності в кишечнику людини накопичується маса гидоти, яка покриває слизові зсередини товстою плівкою. З «брудного» травного тракту різні корисності перестають вбиратися, порушується моторика, з’їдена їжа бродить і гниє. І ось уже замість поживних речовин в нашу кров потрапляють токсини, які отруюють трудівницю-печінка і затримують метаболізм.

Почистити кишечник можна різними способами, в тому числі – спеціальними медичними препаратами або з допомогою клізм. Однак перші все-таки повинен призначати лікар, бо абсолютно нешкідливих ліків не буває. А регулярні клізми можуть порушити природний процес перистальтики. Простіше скористатися народними методами, тим більше, що їх досить багато.

На першому місці – все та ж вода. Пити побільше і проблема потихеньку розсмокчеться.

Якщо ж потрібні ударні методи, спробуйте наступні способи:

Висівки

Ідеальна «щітка» для кишечника, яка при правильному вживанні ніколи не завдасть шкоди. Їх потрібно не так багато – по парі столових ложок тричі на день, перед їдою. Сухий продукт треба добре прожувати і запити склянкою води. Без смаку, але цілком собі нічого.

Лляне насіння

Насіння льону, перекручені в кавомолці і приправлені нерафінованою олією соняшника – ще одне народне ліки. На 100 г насіння піде склянка олії, суміш повинна настоятися мінімум тиждень, після чого вона приймається за тим же принципом, що і висівки – перед кожною їжею приблизно за півгодини-годину по ложці.

Буряково-капустяна закуска

Овочевий салат зі свіжої білокачанної капусти, моркви, селери і буряків без заправок і спецій – непогана «мітла» для шлаків (між іншим, блюдо саме так і називається). Але з цим засобом слід бути обережними тим, хто вже має проблеми з кишечником – можна викликати появу дисбактеріозу.

Как убрать жир с живота: «библия» плоского похудения | Стройняшечка - сайт о похудении

Домашні процедури проти жирових відкладень

Завжди можна допомогти своєму тілу прийти в норму за допомогою процедур – їх сьогодні пропонують різноманітні Центри краси та косметологічні салони. Апаратні види впливу дуже ефективні, але вимагають додаткових коштів і часу. Спробуйте обійтися домашніми.

В плівку обернись – стрункою распахнись!

Как убрать жир с живота: «библия» плоского похудения | Стройняшечка - сайт о похуденииОбгортання – перший крок на шляху до поліпшення стану шкіри. Це вкрай важливо при появі целюліту. Для процедури знадобиться звичайна широка кисть, поліетиленова плівка в рулоні і що-небудь тепле – вовняний плед, хустку, затишне білизна. Але головне, звичайно, це той склад, який належить нанести на проблемну область.

Мед

Продукти бджільництва відмінно стимулюють обмінні процеси. Розтопіть в чашці пару столових ложок меду, нанесіть його пензликом на шкіру (попередньо бажано прийняти теплу ванну, замотайте оброблену зону поліетиленом і укутати тепліше. Процедура повинна тривати близько 20 хвилин, після чого слід знову вирушити під душ.

Шоколад

Дуже цікавий ефект дає шоколадне обгортання. Для нього буде потрібно плитка солодкого ласощі – але тільки натуральної, на основі справжніх какао-бобів і без всяких добавок. Розтопивши шоколад на водяній бані, вступите з ним точно так же, що і з медом.

Косметична глина

Непогано для обгортань використовувати блакитну глину (яка продається в аптеці), а при додаванні до складу подрібнених зерен кави ми в якості бонусу отримуємо ще і якісне скрабування.

Читайте також:  Вправи в басейні для схуднення живота, ніг, сідниць, преса. Користь та ефективність

Під душ ставай – зайва вага «скатись»!

Привести шкіру в тонус здатний контрастний душ – досить сильний поштовх для обмінних процесів, що спонукає їх активізуватися. Для початку слід гарненько розігріти тіло струменями гарячої води (як при звичайному митті), це може тривати кілька хвилин. Потім переключити душ і облити себе холодним потоком – але дуже швидко, буквально кілька секунд (півхвилини – для загартованого людини). Головне, не встигнути по-справжньому замерзнути. Після цього продовжити прогрівання гарячою водою.

Процедура для більшого ефекту повторюється два-три рази. Потім необхідно швидко і дуже добре розтертися рушником.

Увага! З першого дня обливатися крижаною водою категорично заборонено – так і до пневмонії можна довести себе. Нехай спочатку «холодна» буде кімнатної температури, якщо ж це не викличе якихось супернеприятных відчуттів, з кожним разом її можна знижувати на один-інший градус.

Добре вийде, якщо душ поєднати з самомассажем – для цих цілей підійде антицелюлітний гель і спеціальна жорстка рукавичка, якій розтирається проблемна зона. Можна користуватися спеціальними насадками, щітками або власними пальцями – розминати, пощипувати, погладжувати і бив.

Банку-присоска, «витягаюча» жирові запаси

Хороший результат дає баночний масаж – статичний або кінетичний (при якому вакуумні баночки пересуваються по тілу). Спробуйте, це не надто складно.

Как убрать жир с живота: «библия» плоского похудения | Стройняшечка - сайт о похуденииВам знадобиться придбати в аптеці спеціальні банки – вони бувають різними, але для живота зазвичай рекомендуються скляні зі спеціальними грушами-присосками (з ними простіше контролювати свої зусилля). Можна скористатися і звичайними, тими, що колись бабусі ліпили нам від застуди з допомогою палаючого гнота, але ними складно робити саме кінетичний масаж.

Підготуйте тіло (прийміть душ, виконайте легкий масаж – погладжування, розтирання). Нанесіть на шкіру трохи ефірних масел (наприклад, цитрусових).

«Присосите» банку з допомогою груші, а потім починайте повільно рухати руку, щоб ваш прилад ковзав по умасленной шкірі виключно в напрямку руху годинникової стрілки. Процедура займає 10-15 хвилин і повторюється не частіше, ніж через день – приблизно протягом місяця.

Ось тільки не треба фанатизму! Якщо від банок залишаються синці або ви явно відчуваєте біль – слід зменшити зусилля або відмовитися від процедури.

«Растопляющие» ванни

У справі схуднення довели ефективність спеціальні ванни з активними речовинами, які стимулюють місцеві обмінні процеси, кровообіг і лімфодренаж:

 • з морською сіллю, яку попередньо слід розчинити в склянці окропу, а потім додати у воду для купання;
 • з молоком (1 літр) і медом (близько 100 г) – такими процедурами омолаживала шкіру ще Клеопатра;
 • з зеленим чаєм (потрібно один стакан міцного напою) і декількома краплями масла мандарина;
 • з хвойним екстрактом, який можна купити в аптеці у вже готовому вигляді, або липовим відваром.

Читайте також: содові ванни для зниження маси тіла.

Як радять блогери прибирати жир в області живота?

«Вакуум» від Yulisa Fomina

Це вправа з йоги, воно передбачає напруга м’язів живота в дуеті з правильним диханням. Йому можна приділяти будь-яку вільну хвилинку.

Для початку треба стати вертикально, впертися руками в спинку стільця або стіл. Уявити, що черевна область – це губка з водою. Глибоко вдихнувши (до останньої краплі кисню в легенях), слід максимально витиснути рідину «губки», для цього щосили напружувати м’язи живота, сідниць, стегон. Останній нюанс – «вичавлений» живіт як би загорнути зусиллям всередину і ще на секунду затримати дихання. Вдихнути глибоко і розслабитися.

Після цього виконуємо «всмоктування»: знову ж з усіх сил (на глибокому боргом вдиху) тягнемо живіт в себе. Процес повинен тривати кілька секунд, після чого слід видих і розслаблення. Вправи треба чергувати, виконуючи як можна частіше – вранці і перед сном, на власній кухні і в службовому кабінеті.

«Совість» або ремінь для схуднення

Психологічний стимул, підкріплений матеріально – відмінна основа для того, щоб споживати менше калорій.

Потрібно звичайний ремінь, який підходить за розміром для вашої талії. Бажано – широкий. Застібаємо і переконуємося, що сидить ремінець щільно. Тепер знімаємо і дивимося – який у вас об’єм талії? Забагато? Розраховуємо, скільки повинно бути в ідеалі (з урахуванням росту і загальної конституції). Робимо на ремінці відповідну позначку – ось він ідеал, до якого треба прагнути.

Пояс треба надіти з ранку на голодний шлунок (на тоненьку майку). Кожен зайвий перекус буде приводити до того, що живіт почне збільшуватися – а ремінь тиснути на нього, нагадуючи про стриманості. Це важливий психологічний момент, який дозволить контролювати свій апетит. Непомітно виявиться, що черговим вранці ремінець сидить занадто вільно. Значить можна застебнути його на одну дірочку тугіше. Дивно, але такий метод добре працює. Головне – не надто поспішати.

Самомасаж

Знадобляться два спеціальні пристосування: щітка з густу, щільну і досить-таки жорсткою щетиною і масажний валик з колючими пластиковими виступами.

 • Спочатку берм щітку і починаємо масажувати область живота зверху вниз і трохи навскоси (або за годинниковою стрілкою). Це розігрів: шкіра червоніє – розширюються судини, поліпшується кровообіг і лімфодренаж.
 • Тепер треба зволожити шкіру – змастити масажним маслом або кремом.
 • Потім приступаємо до пальцьового масажу. Напружуємо прес, ухватываем пальцями складку шкіри на животі (ближче до підребер’я) і виконуємо перекат до самого паху. Найнижчу складку добре ще додатково пром’яти, наче тісто.
 • Далі робимо щипковий масаж – відтягаємо шкіру, смикаємо кілька хвилин безупинно (до 15 хвилин).
 • Беремо пластиковий валик з шипами, напружуємо живіт (щоб захистити внутрішні органи) і добре прокатуємо його також зверху вниз, у напрямку до лімфовузлів.

Таку процедуру можна виконувати кожен день у вільний час – наприклад, стоячи перед телевізором під час улюбленого серіалу.

Серветки для прибирання проти живота

Фізичні тренування, в яких використовується оригінальне «обваження» у вигляді ковзання. Головна особливість занять в тому, що під пальці ніг, якими ми впираємося в підлогу при виконанні фізичних вправ, підкладаються спеціальні серветки (наприклад, з мікрофібри). Вони чудово ковзають по підлозі, тому до стандартних віджиманням або перекрутам тулуба приєднується ефект вправ на розтяжку.

Тренування із застосуванням кардиоэлементов

Самі вправи досить прості (можна використовувати практично будь – наприклад, стрибки на місці). Головний принцип в суворому чергуванні часу, відведеного на навантаження і відпочинок: по таймеру 40 секунд навантажуємо м’язи і 20 секунд розслабляємо. Бажано виконати 5-10 сетів, цього цілком достатньо для тонусу.

10 хвилин на прес

Коротка анаеробна тренування, яка підходить для щоденної роботи по моделюванню області живота, талії і стегон.