Віброплатформа для схуднення: користь, вправи, користь і шкоду

Віброплатформа – пристрій, призначений для боротьби із зайвою вагою. Особливість даного обладнання полягає в отриманні швидкого ефекту з мінімальними зусиллями. Використання віброплатформи – інноваційний метод схуднення. Але його застосування передбачає комплекс правил і умов.

Що таке віброплатформа?

Віброплатформа – біомеханічний прилад, призначений для корекції фігури і формування спортивної статури. Пристрій відноситься до категорії сучасних тренажерів. Віброплатформа створена для використання в домашніх умовах і спортзалах.

Обладнання в робочому стані формує вібрації, викликають до сорока скорочень м’язів в хвилину. Дана умова забезпечує ефективне спалювання жирових відкладень. При цьому людині, яка використовує віброплатформу, не потрібно самостійно впливати на м’язи.

Прилад виготовлений у вигляді невеличкої платформи. Для отримання ефекту людина повинна простояти на ній протягом певного часу. При цьому платформа знаходиться у вібруючому стані. Частота вібрацій досягає 60 Герц. Цього достатньо, щоб створити коливання з амплітудою до 1 сантиметра.

Віброплатформи діляться на дві категорії:

 1. Компактні степ-платформи без додаткових пристосувань, що мають малу площу і вага (зазвичай такі пристрої мають всього один режим вібрації).
 2. Габаритні професійні платформи з комплексом додаткових пристосувань (експандери, поручні, стійки для рук, керуючий комп’ютер, багатофункціональна програма).

Віброплатформи першої категорії відрізняються бюджетною вартістю. Такі пристрої рекомендується застосовувати в домашніх умовах. Друга категорія включає дороге обладнання, найчастіше використовується у спортивних центрах.

Спочатку віброплатформа призначалася для спортсменів, які готуються до Олімпійських ігор, і космонавтам на реабілітації.

Дізнатися детальніше про принцип дії стандартної віброплатформи і те, як вона виглядає, можна, подивившись дане відео:

Як діє на організм?

Віброплатформа розроблена для заміни цілої групи вправ, і скорочення тривалості тренування для схуднення. Необхідно встати на включену платформу, вибрати потрібну програму і запустити її. Після цього вібрація, створювана пристроєм, формує та поширює коливання по тілу людини.

Віброплатформа надає комплексний вплив на організм:

 • збільшується скорочення м’язів і витрата калорій;
 • підвищується гнучкість суглобів;
 • поліпшується структура хрящів;
 • розширюються судини;
 • кисень активніше збагачує тканини;
 • поліпшується кровообіг;
 • активно виробляється серотонін і ендорфіни.

Багаторівневе вплив віброплатформи на організм не має граничного навантаження на серце.

Вібрація викликає напруження і розслаблення м’язів завдяки високій частоті коливань. Організм реагує на вібрацію рефлекторно, тому м’язи скорочуються без зусиль людини. Кількість скорочень за одну хвилину становить до двох тисяч разів.

За 10 хвилин експлуатації тренажера можна домогтися ефекту, який дає повноцінне тренування.

Що дають заняття на віброплатформе?

Основне завдання віброплатформи – усунення жирових відкладень. Додатково пристрій бореться з целюлітом і покращує шкірні покриви. Дія пристрою направлено на проблемні зони фігури. Періодична експлуатація тренажера:

 • підтягує стегна;
 • зменшує талію;
 • розслаблює м’язи після інших вправ;
 • дає ефект кардіотренування.
Читайте також:  Кардіо тренажери. Як займатися, щоб скинути вагу

Використання віброплатформи нормалізує стан шкіри:

 • кисень, що надходить в органічні тканини, сприятливо позначається на кольорі шкіри;
 • колаген, що утворюється в момент тренування, підвищує пружність шкіри;
 • підвищення циркуляції крові прискорює регенерацію при отриманні різних пошкоджень.

Заняття на тренажері активізує метаболізм, завдяки чому покращується здоров’я. Органічні тканини стають більш еластичними, за рахунок чого прискорюється реабілітація травмованих людей.

Використання віброплатформи запобігає:

 • остеопороз;
 • м’язову атрофію;
 • накопичення шкідливих елементів.

При регулярних заняттях на тренажері підвищується сила і витривалість, прискорюється обмін речовин. В ході тренування виробляються гормони, що відповідають за ріст і будова м’язів. Це позитивно впливає на відновлення організму. Платформа робить людей більш активними і енергійними. Після заняття організм розслаблюється, в результаті чого поліпшується настрій і знижується ризик розвитку депресії.

Регулярність і тривалість тренувань

Вимоги до частоти тренувань на віброплатформе стандартні. Для отримання необхідного ефекту достатньо займатися 3 рази на тиждень. Тривалість одного заняття залежить від фізичної підготовки людини:

 • початковий етап – 10 хвилин;
 • середній етап – 15 хвилин;
 • професійний етап – 30 хвилин.

Людям, які до цього не займалися спортом, не рекомендується відразу проводити тривалі тренування.

Не можна використовувати тренажер щодня. Віброплатформа створює вібрації, що впливають на внутрішні органи. При високій частоті тренувань їм може бути завдано шкоди.

Якщо заняття на віброплатформе – єдина застосовувана спортивна тренування для схуднення, після отримання ефекту не можна припиняти її використовувати. Даний тренажер усуває жирові відкладення, але має мінімальний вплив на ріст м’язів. Якщо припинити займатися на віброплатформе, зайва вага поступово повернеться.

Техніка безпеки

Віброплатформа – складне обладнання, використання якого потребує дотримання техніки безпеки:

 • необхідно попередньо пройти медичне обстеження, щоб переконатися у відсутності протипоказань;
 • тренажер встановлюється строго у відповідності з інструкцією, наступного з ним комплекті;
 • розминка і розтяжка – обов’язкові дії перед використанням тренажера;
 • перед тим як встати на платформу, вона перевіряється в холостому режимі;
 • на ногах повинні бути шкарпетки або взуття з тонкою підошвою (для людей з чутливою шкірою);
 • перші тренування не повинні перевищувати 10 хвилин, навіть якщо організм не відчуває втоми і напруги;
 • правильна стійка на платформі викликає мінімальні коливання;
 • навколо тренажера має бути вільний простір без предметів (запобігає ризик отримання випадкових травм).
Читайте також:  Йога для схуднення в домашніх умовах: відео для початківців

При заняттях у спортзалі перевірка безпеки тренажера і навчання його експлуатації – обов’язок тренера. Використовувати пристрій без дозволу заборонено.

Вправи для схуднення

Використання віброплатформи включає комплекс вправ, що впливають на різні ділянки тіла. Для повноцінного тренування всього тіла використовуються наступні вправи:

 1. Стійка з напівзігнутими колінами – стопи щільно притискаються до поверхні платформи, коліна згинаються під невеликим кутом, руки тримаються за поручень (вправа на ноги, спину і стегна).
 2. У положенні стоячи на носках – ноги ставляться прямо, ступні практично не стикаються з поверхнею платформи, прес знаходиться в розслабленому стані (вправа на ноги і спину).
 3. У положенні сидячи – приймається «поза лотоса», спина спрямована до стійки тренажера, руки обхоплюють поручні знизу (вправа на талію, плечі і ноги).
 4. У положенні сидячи з витягнутими ногами – сідниці притискаються до поверхні платформи, спина спрямована до стійки тренажера, руки обхоплюють поручні знизу, ноги випрямляються і знаходяться в розслабленому стані (вправа на талію і ноги).
 5. Стоячи напівзігнутої ногою на платформі – приймається стояче положення на вході до тренажера, одна нога в прямому положенні ставиться на підлогу, друга нога в напівзігнутому стані – на платформу, руки кладуть на поручні (вправа на живіт, ноги і прес).
 6. Стоячи однією ногою на платформі – приймається рівне стояче положення збоку від тренажера, руки покласти на пояс, одна нога випрямляється і ставиться на платформу (вправа на стегна, прес і живіт).
 7. Лежачи поруч з платформою – приймається лежаче положення на вході до тренажера, одна нога в напівзігнутому стані ставиться на платформу, друга – піднімається над нею у прямому положенні, руки витягуються вздовж тіла, виконується підняття таза (вправа на косі м’язи, ноги і стегна).
 8. Поставивши руку на тренажер – приймається сидяче на колінах становище поряд з платформою, одна рука в прямому положенні упирається у підлогу, друга – в прямому положенні ставиться на платформу (вправа на плечі, руки і ноги).
 9. Стоячи руками на тренажері – приймається стійка на колінах, руки кладуть у прямому стані на платформу (вправа на плечі, ноги і руки).
 10. Планка – приймається стандартна поза для віджимань, ноги ставляться на платформу, руки знаходяться в прямому положенні (вправа на плечі, руки і грудні м’язи).
 11. Лежачи на тренажері – приймається лежаче положення, живіт повинен бути на платформі, ноги згинаються і піднімаються над сідницями, руки ставляться на підлогу в напівзігнутому стані (вправа на стегна, грудні м’язи і прес).
 12. Лежачи поруч з тренажером – приймається лежаче положення на спині, ноги ставляться на платформу, виконуються підйоми тазу (вправа на прес і стегна).
 13. Підйоми ніг у положенні стоячи – приймається стояче положення на платформі боком до стійки, одна рука тримається за поручень, друга – ставиться на талію, нога піднімається убік (вправа на стегна і спину).
 14. Стоячи на тренажері з висунутої ногою – приймається стояче положення на платформі спиною до головної стійці, одна нога висувається вперед в прямому положенні, руки тримаються за поручні (вправа на плечі, шию і ноги).

На кожну вправу слід виділяти від двох до чотирьох хвилин. На платформі не рекомендується виконувати віджимання і присідання.

Дізнатися про правильній техніці виконання вправ для різних цілей на віброплатформе, можна, подивившись дане відео:

Читайте також:  Скільки потрібно щодня займатися на велотренажері, щоб схуднути?

Шкоди та протипоказання

Віброплатформа вважається найбільш щадним спортивним тренажером. Але вона має ряд протипоказань, не враховуючи які, можна завдати шкоди здоров’ю. Заборонено займатися на тренажері:

 • у період вагітності (незалежно від терміну);
 • під час годування груддю;
 • використовуючи протези.

Список захворювань, при яких не можна використовувати віброплатформу, складається з:

 • цукрового діабету;
 • остеопорозу;
 • пухлин;
 • шкірних захворювань;
 • тромбозу;
 • каміння;
 • епілепсії;
 • хвороб сітківки ока.

Не рекомендується займатися на тренажері при загостренні хронічних захворювань. Перед експлуатацією віброплатформи необхідно проконсультуватися у лікаря.

Не можна використовувати тренажер, якщо нещодавно була перенесена операція, інфаркт, інсульт, або проведено шунтування.

З чим поєднувати для досягнення максимального результату?

Віброплатформа самостійно дає якісний ефект схуднення. Але для збереження результату використання тренажера слід поєднувати із загальним комплексом вправ. Щоб отримати максимальний ефект заняття на віброплатформе повинні супроводжуватися:

 • правильним харчуванням;
 • регулярними фізичними навантаженнями.

Щоб жирові відкладення не з’явилися знову, даний тренажер не рекомендується використовувати в якості основного методу схуднення. Тривалість і ефективність результату безпосередньо пов’язана з різноманітністю тренувань.

Віброплатформа – ефективний тренажер для швидкого схуднення. Його використання супроводжується комплексом протипоказань. Щоб отримати максимальний ефект, не нашкодивши здоров’ю, на віброплатформе слід займатися під наглядом тренера.