Тренування на велотренажері для схуднення: система і програма тренувань

Тренування на велотренажері є одним з найкращих і найбільш швидких способів для схуднення. Почавши тренування, ваш організм негайно почне спалювати калорії. Однак вам варто планувати свої заняття таким чином, щоб постійно збільшувати їх інтенсивність і тривалість, у міру звикання організму до навантажень. Крім того, не варто забувати, що подібні навантаження, зміцнюють вашу серцево-судинну систему і швидко підвищують витривалість.

Навіть 150 хвилин помірної аеробного навантаження на тиждень, знижує ризик серцево-судинних захворювань, метаболічного синдрому, діабету 2 типу і деяких видів раку. Крім того, такі заняття покращують психічне здоров’я, настрій і сприяють поліпшенню сну.

Система тренувань на велотренажері

Чим більше вага, тим швидше ви будете втрачати зайві кілограми, але якщо не нарощувати навантаження на велотренажері, то зниження ваги почне сповільнюватися. Це пов’язано з тим, що людський організм швидко пристосовується до будь-яких умов навколишнього середовища. Так що якщо ви починали свої заняття з 20 хвилин крутіння педалей, і вам було важко це робити, то через місяць постійних навантажень, для вас це буде зовсім не важко.

Так що давайте домовимося, якщо ви хочете схуднути на велотренажері, то кожне заняття повинно бути на кілька хвилин довше, або в більш напруженому темпі. Для контролювання втрати ваги, вам потрібно записувати тривалість і інтенсивність тренування, а так само ваш вагу в щоденник або просто на листок паперу. Так вам буде значно простіше помітити, коли зниження ваги сповільнилося і необхідно збільшити інтенсивність тренувань.

Крім того, сучасні велотренажери показують на табло, час, що минув з початку тренувань, приблизна кількість втрачених калорій, ваш пульс і інші показники, які допоможуть вам стежити за вашим схудненням.

Ви можете займатися в будь-якому темпі, і це буде позитивно позначатися на вашому тілі і втрати ваги. Але, є правила, дотримуючись яких, ви будете худнути максимально ефективно і швидко.

Читайте також:  Скандинавська ходьба техніка ходьби для схуднення

Коли ви тільки починаєте ваші заняття на велотренажері, займайтеся в зручному для вас режимі, але не менше 30 хвилин. Це необхідно для адаптації організму до нового виду навантажень.

Через 2 тижні, починайте займатися в такому темпі, щоб ваш пульс протягом всього тренування становив 75% від максимального пульсу. Дізнатися цей показник дуже просто. Введіть ваш вік в наш спеціальний калькулятор, і він вам покаже який пульс потрібно тримати під час занять.

Справа в тому, що саме при такій частоті пульсу, організм максимально спалює калорії, і ви худнете дуже швидко.

Крім того, ваші заняття мають тривати не менше 30 хвилин. Саме через 30 хвилин, починається період максимальної витрати калорій. Така система є ідеальною для занять та велосипеді.

Програма тренувань для схуднення на велотренажері

Перші 2 тижні:

Займайтеся в помірному, зручному для вас режимі, але не більше 30 хвилин. Виставте на тренажері мінімальне навантаження і якщо в першу тренування зможете протриматися 30 хвилин, значить, на наступному тренуванні збільшуйте навантаження на 1. Таким чином, за 2 тижні, ви повинні вибрати максимальну навантаження, при якій зможете крутити педалі мінімум 30 хвилин. Якщо ви можете працювати більше, то поступово збільшуйте тривалість занять.

Наступні тренування:

Тримайте пульс на рівні 75% від максимального, намагайтеся кожну тренування збільшувати тривалість занять хоча б на 2-3 хвилини. Записуйте свої показники в щоденник. Коли ви досягли тривалості тренування в 45 хвилин, підвищуйте навантаження на велотренажері і намагайтеся знову довести тривалість заняття 45 хвилин.

Саме така програма тренувань дозволить вам ефективно втрачати вагу і без ризику для організму.


В ідеалі, ви не повинні втрачати більше 1-2 кг в тиждень, так як організм не буде встигати адаптуватися, а ви будете втрачати з потім багато корисних мікроелементів.

Пам’ятайте, що при інтенсивних аеробних навантаженнях, організм повинен отримувати достатньо рідини. Так що намагайтеся пити не менше 2 літрів води в добу, причому робити це потрібно рівномірно протягом всього дня.

Займаючись по такій програмі, ви дуже скоро скине зайву вагу і оздоровити свій організм. Головне, намагайтеся не пропускати тренувань, і ви точно будете задоволені результатом.

Читайте також:  Як прибрати жир з живота: «біблія» плоского схуднення

Відео: налаштовуємо велотренажер – як уникнути травми Коліна