Через скільки часу після пологів можна займатися спортом, щоб схуднути?

 

Всі жінки хочуть виглядати привабливо, незалежно від того, скільки часу минуло після щасливої події – народження дитини. Деякі матусі вже з перших тижнів починають активно займатися спортом, інші навпаки, вважають, що тренуватися можна не раніше, ніж через шість місяців.

Спробуємо розібратися разом, через деякий час жінки можуть займатися спортом після пологів, щоб повернути собі колишню красу і привабливість, без шкоди для здоров’я.

З чого починати

Займатися спортом після пологів необхідно з кількох причин. По-перше, ви повертаєте собі допологову форму, а по-друге, спорт – допомагає зняти втому, побороти нудьгу і зарядитися енергією.

Молодій мамі протипоказана надмірне фізичне навантаження і дієта, особливо в період лактації. Перебуваючи вдома, ваше тіло не отримує належної фізичної навантаження, яка була у вас до пологів. Це є основною причиною, через яку багато жінок набирають зайву вагу в післяпологовий період.

Легкі фізичні вправи, показує фізіотерапевт ще в пологовому будинку. Комплекс вправ залежить від стану здоров’я і самопочуття жінки. Звичайно, це не спорт, а зарядка, але це є першим кроком до нормальної роботи організму і красу фігури.

Час початку занять залежить від того були природні пологи або проводилося кесарів розтин.

Також важливо звертати увагу на самопочуття. Якщо почався запальний процес, болю, повільно загоюється рубець або сильне розбіжність тазових кісток, що необхідно носити корсет або є інші відхилення – займатися спортом категорично забороняється!

Якщо ж мама почуває себе добре, не відчуває болю, немає піхвових виділень, можна поступово вводити у своє життя фізичні навантаження.

Заняття можна починати з ходьби. Піші прогулянки корисні малюкові, а мамі допоможуть додати стрункість фігури.

Заняття спортом, без інтенсивного навантаження, можна починати через 1,5 місяці, після природних пологів, які протікали без ускладнень і не раніше, ніж через 2 місяці після оперативного розродження, але тільки за умови, що шви зажили, і немає ускладнень.

Читайте також:  Вправи для нижнього преса живота: «розв'яжи» жирок

У цей період можна зайнятися легкими пробіжками та ранковою гімнастикою. Вправи, які включають в себе махи руками і ногами, присідання. Кожні вправи виконуються до 10 разів. Щотижня в комплекс можна вводити щось нове.

Починаючи з 4-5 місяця, можна включати легкі асани йоги або елементи з шейпінгу та аеробіки.

Варто пам’ятати, що організм жінки відновлюється після пологів протягом півроку. Тому відвідування фітнес-центру необхідно відкласти на шість-сім місяців після пологів.

До цього часу, басейн стане ідеальним рішенням. Спеціальні заняття аквааеробікою для молодих мам, допоможуть швидко прийти у форму.

Через 6 місяців після пологів можна починати заняття східними танцями. Вони добре коригують лінію талії і допомагають жінці відчувати себе впевненою і жіночною.

Не варто орієнтуватися на спортсменок. Організм цієї категорії жінок, звик до екстремальних навантажень, тому вони набагато швидше відновлюються після пологів.

Кілька порад для перших тренувань

Виконуючи наступні рекомендації, жінки, зможуть без шкоди для здоров’я займатися спортом:

 1. Навантаження повинна збільшуватися поступово. Якщо вправа викликає біль або дискомфорт – краще її відкласти.
 2. Рухи – плавні, без різких ривків.
 3. Заняття повинні проходити в зручному одязі.
 4. Заняття необхідно починати після годування дитини.
 5. Після виконання вправи, необхідно полежати на животі кілька хвилин. Це прискорить скорочення матки і призведе швидше живіт в норму.
 6. Займатися необхідно попередньо провітреному приміщенні.

Принципи післяпологового відновлення Сінді Кроуфорд

Всесвітньо відома модель завжди знаходиться в прекрасній фізичній формі. Але для того щоб мати витончену фігурку їй доводиться постійно тренуватися. Модель розробила для себе кілька правил, які допомагають їй завжди виглядати карколомно.

 1. Сталість тренувань. Адже будь-яка жінка може приділити 10 хвилин тренуванні.
 2. Тренування повинна заряджати енергією, а не виснажувати.
 3. Радіти своїм маленьким досягненням на шляху до відновлення фігури.
 4. Заняття можна поєднувати з виконанням домашніх справ або під час ігор з дитиною.
 5. Сінді Кроуфорд до пологів активно займалася пілатесом, тому після народження дитини, поступово збільшуючи навантаження, переходила до більш інтенсивним заняттям.
 6. Виконувати вправи необхідно максимально правильно.
Читайте також:  Фітнес будинку: ефективні вправи, правила і техніки виконання

Повну післяпологову тренування Сінді, ви зможете знайти у відео нижче!

Активна життєва позиція, нескладна гімнастика і правильне харчування – допоможуть відновити свою фігуру і підтягти шкіру. Будьте терплячі і не лінуйтеся і незабаром ви помітите, що від надлишкових кілограмів не залишилося ні сліду!