Чому не можна їсти сіль при дієті?

Сіль є нашим давнім порадником і помічником. Поряд з цим, сіль називають білою смертю. При зловживанні, вона викликає набряки і руйнує судини. Обидва ці суперечливі визначення вірні, але де ж істина?

Сіль була першою харчовою добавкою, яку люди стали додавати в їжу для посилення смакових якостей. Сіль є добрим консервантом і дозволяє зберігати продукти харчування.

Сіль є необхідним компонентом для безперебійної роботи організму. Вона включає в себе натрій, виводить з організму зайвий калій.

Чому ж не можна їсти сіль при дотриманні дієти?

Лікарі стверджують, що людині, можна вживати в добу 1,5 грама солі. Людям, які мають гіпертонічні захворювання — до 1 м (якщо лікар не сказав, що сіль вам не можна).

У теплу пору року або при активному фізичному навантаженні, з потом виділяється велика кількість рідини. У людей, які працюють в умовах високої температури, харчування необхідно збагатити мінералами, адже вони ще більшою мірою, виводяться організмом з потом.

З цієї причини, металургам і спортсменам рекомендується додатково вживати мінеральну воду.

Недолік солей викликає втому, спазми м’язів, спрагу, нудоту і т. д.

За рахунок того, що при виключенні солі з раціону, виводиться вода – людина стрімко втрачає вагу. Проте повне виключення солі при тривалій дієті може призвести до порушення водно-сольового балансу.

Для того щоб організм функціонував гармонійно, необхідно, щоб електроліти натрію і калію постійно були на стабільному рівні. Поряд з тим, надлишок солі в організмі спричиняє серцево-судинні захворювання, підвищення артеріального тиску і набір надлишкової маси тіла.

Сіль і схуднення

При інтенсивному схудненні від солі краще на якийсь час відмовитися!

Сіль, в певній кількості, життєво необхідний елемент, але важливо дотримуватися міри. Варто пам’ятати, що після закінчення дієти, необхідно поступово вводити у свій раціон невелику кількість солі, не перевищуючи норму. Міститься сіль в наступних продуктах харчування: м’ясі, рибі, птиці, сир і овочах.

Читайте також:  Можна на дієті є солоні огірки?

Обмеження споживання солі до встановленої норми призводить до втрати ваги, а також позитивно позначається на самопочутті.

Дуже часто люди за день, споживають кількість солі, що перевищує норму в п’ять разів. Це чинить негативний вплив на швидкість метаболізму, що призводить до погіршення самопочуття і проблем із зайвою вагою. Більше корисних мікроелементів міститься в меленої кам’яної солі.

При скасуванні солі:

1) Посилиться гострота смаку їжі.

2) Знижується вага і артеріальний тиск.

Чим замінити сіль під час дієти?

1) Овочеві салати необхідно заправляти соком лимона. Лимонний сік багатий вітаміном C, не затримує рідину і некалорійний.

2) Приправу для страв

3) Зелень

4) Соєвий соус

5) Часник своїм запахом допоможе змістити акценти і відверне від того, що страва не солоне

6) Їжа, приготована на пару, допомагає зберегти власну сіль

Здоров’я — це найцінніше, чим нагородила нас природа, і головне правило, при дотриманні дієти, — зберегти здоров’я. Обмежуючи надмірне споживання солі — ви зберігаєте здоров’я й стрункість!

Не забудьте подивитися відео: “Думка експерта: чим замінити сіль при схудненні?”