чи Можна при дієті замінити сіль соєвим соусом?

Люди, які слідують принципам здорового харчування і стежать за фігурою, знають, що вживання солі негативно позначається на організмі. Сіль перешкоджає виведенню води, отже, навантаження на нирки збільшується, артеріальний тиск підвищується і т. д.

Коли людина сідає на дієту, дієтологи наполягають на скороченні споживання солоних продуктів харчування. Але не кожному до смаку доводиться прісна їжа. У цих випадках соєвий соус є замінником солі. Але варто розібратися, чи корисний соєвий соус, які можуть бути обмеження та як самостійно вибрати хороший продукт?

Соєвий соус і дієтичне харчування

Соєвий соус є основним компонентом азіатської кухні. Використовується і як самостійна приправа, і як інгредієнт. Сходить корінням до приправ стародавнього Китаю. Поряд з відкриваються закладами з азіатською кухнею, на полицях супермаркетів стали з’являтися невеликі банки з рідиною.

Сьогодні ж, соус добре замінює різні приправи. У ньому немає холестерину (100 г — 55 ккал). Однак при дотриманні дієти потрібно вибирати продукт з мінімальним вмістом натрію.

Не рекомендовано вживати вагітним жінкам, а також дітям молодше 14 років. Соус не є калорійним продуктом в 100 г – 70 ккал, а якщо змішати з лимонним соком – калорій буде ще менше.

Позитивні властивості

В соєвий соус входять вітаміни, амінокислоти, а також мінеральні речовини, поліпшують кровообіг. Також даний продукт відрізняється здатністю зменшувати кількість вільних радикалів, що служить профілактикою розвитку раку. Добре впливає на кровообіг.

Відмінності якісного соусу від неякісного

Для приготування соусу, боби відварюють на пару або у воді, перемішуючи з борошном. Після додавання солі – настає процес ферментації, який може тривати від сорока днів до трьох років. Соус розливають після того, як він придбає приємний смак і колір.

У природні продукти, не додаються консерванти, тому, що в соусі вже є антисептичні властивості, що дозволяють надовго зберігати продукт. Для приготування використовуються такі складові:

Читайте також:  Японська дієта на 14 днів: меню на кожен день (таблиця)

– вода

– соєві боби

– пшениця

– цукор

– сіль

Зараз можна купити соєвий соус штучний або посилений хімічними компонентами. Благотворно на організм впливає тільки продукт, який складається з натуральних компонентів. Коли в складі є інші інгредієнти (підсилювач смаку, консерванти тощо), значить, він не натуральний.

 

Так виготовляють недорогі соуси, без ароматного запаху і кольору, вони створюються штучно, шляхом добавки сиропів і барвників. Якісний продукт, який буде містити не менше 8% білка. Колір якісного соусу буде прозорий червонувато-коричневий, якщо ж він буде темного кольору, значить в нього додано багато хімії.

Натуральний соус має солодкувато-гострий смак і продається в скляних пляшках.

Висновок

При дотриманні дієти для схуднення, можна використовувати соєвий соус. Єдине, що не можна перебільшувати кількість. Досить однієї-двох столових ложок в день. Норму не треба збільшувати, адже навіть натуральний продукт може викликати алергійну реакцію.

 

Дивіться відео: “Як вибрати якісний соєвий соус?”