Через скільки часу після їжі можна займатися спортом, щоб схуднути?

Для того, щоб скинути зайву вагу, займатися спортом необхідно регулярно. Але для досягнення позитивних результатів необхідно також правильно харчуватися.

Правильне харчування при заняттях спортом

Будь навантаження вимагає витрат енергії. Білкове харчування необхідно при посиленій роботі м’язів, а вуглеводи і жири є незамінними джерелами енергії, при браку якої, відчувається занепад сил.

Якщо заняття силові, тоді необхідні білки, якщо кардіо тренування, значить, будуть потрібні вуглеводи. У будь-якому разі, почуття голоду не допустимо.

Заняття спортом на порожній шлунок

Вважається, що перед ранкової пробіжкою приймати їжу не можна. Професіонали фітнесу дійсно так і займаються спортом, особливо при сушінні. Але вони повинні показувати хороші результати, на жаль, не завжди ставлячи здоров’я на перший план. Якщо ситуація повторюється регулярно, це може призвести до м’язового виснаження і проблем з серцем.

Якщо заняття силові, голод — неприпустимий. Особливо якщо тренування повноцінна, і включає не тільки ходьбу на біговій доріжці.

Головні принципи харчування перед початком занять

1) Не повинно бути дискомфорту, тяжкості в шлунку і нездужання.

2) Перед тренуванням, краще їсти не жирну їжу. При вживанні жирної їжі, сповільнюється травний процес, тому під час тренування може виникнути відчуття нудоти і навіть блювота.

3) Не варто займатися спортом вранці натщесерце. Після тривалого сну трохи уповільнений процес метаболізму. Тому, без сніданку, під час тренування організм може спалювати менше калорій.

В залежності від харчування, заняття спортом можуть приносити різні результати для фігури.

Харчування перед тренуванням (для спалювання жиру і росту м’язів)

Якщо ви споживаєте висококалорійну їжу, заняття необхідно проводити не раніше ніж через дві години після їжі.

Читайте також:  Як прискорити обмін речовин в організмі і схуднути після 30 років?

Якщо ви харчуєтеся дрібно, невеликими порціями, наприклад, ви з’їли банани чи персики, тоді через годину можна починати тренуватися.

Після заняття

Їсти рекомендується через 20 хвилин після закінчення заняття. У цей період споживані вуглеводи і білки підуть на відновлення м’язів, а не відкладуться в жирову клітковину. Краще перекусити легкими продуктами, а через кілька годин можна з’їсти блюдо зі звичного раціону.

Після занять, кілька годин, краще утриматися від споживання продуктів, що містять кофеїн (чай, кава, шоколад).

Харчування перед тренуванням (для схуднення, без нарощування м’язів)

Прийом їжі необхідно здійснити за 3 години до занять. У меню краще не включати важкі вуглеводи. Можна з’їсти які-небудь овочі і білок. Глікоген буде швидко розтрачуватися, а енергія буде отримана з жирових відкладень, що сприяє схудненню.

Після заняття

Після активного тренування не можна їсти дві години. Можна випити сік або воду (з варенням або медом). Процес метаболізму, після активного навантаження, високий, протягом декількох годин. Тому, жир спалюється, але немає збільшення м’язової маси.