Скандинавська ходьба техніка ходьби для схуднення

Скандинавська ходьба для схуднення в останні роки отримала величезну популярність у всьому світі. Хоча був розроблений даний вид фізичної діяльності досить давно – в 30 роки минулого століття у Фінляндії. Найбільшу славу вона отримала в Північній Європі.

Все почалося з того, що спортсмени і тренери помітили, що при катанні на лижах можна втратити досить багато калорій, навіть при не дуже швидкому темпі їзди. Але що робити влітку, коли снігу немає? Тоді і була придумана скандинавська ходьба. На початку це була ходьба з лижними палицями.

В даний час спортивними лікарями розроблені спеціальні палиці, а також рукавички та взуття. Завдяки чому ви мінімізуєте навантаження на суглоби рук і ніг. При такому вигляді ходьби ви повторюєте руху їзди на лижах. Вага рівномірно розподіляється між нижньою і верхньою частинами тіла, і в тренування включаються 90 відсотків м’язів вашого тіла.

При цьому ви спалюєте значно більше калорій, ніж при звичайній ходьбі. Крім того, цей метод підходить навіть для дуже огрядних людей, так як людина сама регулює темп і тривалість тренування.

Крім швидкого схуднення, даний вид тренувань виявляє просто чудове вплив на серцево-судинну систему, укріплює серцевий м’яз і судини, швидко виводить шлаки з організму.

Даний вид ходьби використовують в Європі для швидкого відновлення після серцевих захворювань і операцій на судинах. Також це є невід’ємною тренуванням спортсменів і військових у багатьох країнах світу.

Але нас в першу чергу цікавить саме схуднення. Отже, при правильному виконанні техніки скандинавської ходьби ви всього за 12 тижнів зможете значно знизити вміст жиру і зміцнити свої м’язи. Займатися необхідно мінімум 30 хвилин 3-4 рази в тиждень.

Природно, якщо ви можете займатися частіше і довше, то ваші результати перевершать всі ваші очікування. В ідеалі ви повинні довести тривалість ваших прогулянок до 45-60 хвилин. Якщо спочатку вам буде дуже важко, то можете трохи знизити темп ходьби. За 30 хвилин такої прогулянки, ви будете втрачати не менше 275 ккал, природно, якщо будете правильно виконувати техніку вправи.

Читайте також:  Як схуднути за допомогою харчової плівки в домашніх умовах?

Техніка скандинавської ходьби для схуднення

Техніка виконання досить проста, але до неї треба звикнути.

  1. Щільно застебніть рукавичку на палиці для ходьби на ваших руках
  2. Якщо у вас на палиці є змінні наконечники, використовуйте відповідний для місцевості, з якої ви збираєтеся ходити. (Металевий – для трави і грунту, гумовий – для асфальту)
  3. Візьміть палиці в руки таким чином, щоб нижні кінці палиць лежали на землі позаду вас.
  4. Починайте крокувати вперед, як ніби ви просто йдете, але, не піднімаючи палиць з землі, наче тягнучи їх за собою. Крок лівою ногою, підтягуєте праву палицю і навпаки.
  5. Поступово прискорюйте крок і збільшуючи амплітуду руху рук.
  6. Починайте переносити частину вашої ваги на палиці, відштовхуючись ними від землі.